Kominek gazowy alternatywą dla tradycyjnych kominków

Kominek gazowy alternatywą dla tradycyjnych kominków
fot: Kratki.pl ?photo_id=&modal=1

Kominek gazowy zalicza się do ekologicznych, ponieważ proces spalania gazu nie powoduje dużej emisji zanieczyszczeń. Nie ma też problemów z przechowywaniem opału oraz utrzymaniem kominka gazowego w czystości. Z pewnością przypadnie on do gustu osobom zabieganym, które marzą o odpoczynku przy tańczących płomieniach. Elegancki design kominka gazowego podkreśli charakter nowoczesnego salonu.

Kominek gazowy, będąc alternatywą dla tradycyjnych kominków, na dobre zagościł wśród trendów stanowiących wyznacznik eleganckiego wnętrza. Jego podstawową zaletą jest możliwość montażu nawet w małym mieszkaniu. Można zaliczyć go do kominków ekologicznych, ponieważ wykorzystuje przyjazne dla środowiska źródło ciepła. Paliwo gazowe określane jest mianem ekologicznego opału, który emituje minimalne ilości zanieczyszczeń.

 

Kominek gazowy a bezpieczeństwo

Wszystkie nowoczesne kominki gwarantują wysoki poziom bezpieczeństwa użytkowników. Każde urządzenie tego typu powinno mieć certyfikat CE. Istotne jest również prawidłowe podłączenie kominka gazowego przez instalatora, który ma stosowne uprawnienia. Kominki te posiadają wszystkie niezbędne zabezpieczenia, takie jak czujnik ciągu, uniemożliwiający cofanie się spalin czy zawór, który odcina dopływ gazu w razie zaniku płomienia. Należy też pamiętać, aby pomieszczenie, w którym instalujemy urządzenie wyposażone było w sprawnie działającą wentylację, która dostosowana będzie do każdego rodzaju gazu. Nowoczesne kominki mogą być zasilane gazem LPG z butli lub gazem ziemnym z sieci przesyłowej. Przed instalacją urządzenia wykorzystującego gaz ziemny trzeba uzyskać odpowiednie pozwolenia oraz przygotować fachowy projekt, w którym szczegółowo określone będą kwestie związane z bezpieczeństwem domowników.

 

Po podłączeniu systemu do sieci gazowej koniecznie należy sprawdzić szczelność wykonanych połączeń za pomocą specjalnego czujnika. W przypadku stwierdzenia przecieków – instalator powinien zamknąć zawór odcinający dopływ gazu i ponownie przeprowadzić montaż poszczególnych elementów zestawu. Innowacyjne kominki wyposażone są w automatykę sterującą, która chroni przed ulatnianiem się gazu w przypadku zaniku płomienia. Przy problemach z drożnością instalacji lub dopływem paliwa urządzenie po prostu samo się wyłączy – mówi Sylwester Kałwiński z firmy Kratki.pl – pierwszego w Polsce producenta kominków gazowych. Tego typu kominki wymagają również cyklicznych przeglądów serwisowych. Raz w roku wykonuje je osoba z uprawnieniami do kontroli urządzeń gazowych.

 

Kominek gazowy - jaki wybrać

Tradycyjne kominki posiadają niezaprzeczalny urok, ale wymagają stałej obsługi i konserwacji. Doskonałą alternatywę dla zapracowanych stanowią kominki gazowe, które są równie efektowne i – co najistotniejsze – niezwykle proste w obsłudze. Dla wszystkich zabieganych, którzy marzą o odpoczynku przy tańczących płomieniach, firma Kratki.pl stworzyła serię kominków gazowych LEO.
Kominki gazowe z kolekcji LEO ograniczają do minimum liczbę obowiązków, które towarzyszą obsłudze tradycyjnych kominków opalanych drewnem. Dużym ułatwieniem jest sam proces ich rozpalania. System uruchamia się za pomocą dotykowego pilota radiowego z wbudowanym termostatem. Wystarczy jedno kliknięcie, by uzyskać płomień i cieszyć się przyjemnym ciepłem. W zapomnienie odchodzą więc kwestie organizacyjne związane między innymi ze składowaniem opału czy dokładaniem do kominka. Kominki gazowe LEO bez konieczności czyszczenia będą gotowe do użycia w każdej chwili. Wszystkie produkty z tej linii posiadają certyfikat CE, który gwarantuje bezpieczeństwo użytkowania, ochronę zdrowia i środowiska. Kominki LEO można zasilać wykorzystując jedno z dwóch źródeł gazu – ziemny lub LPG. Dodatkową zaletą jest wbudowany system zasilający – dzięki niemu urządzenie nie wymaga zewnętrznego źródła zasilania i może pracować nawet przy braku prądu.

 

Kominek gazowy w aranżacji nowoczesnego salonu

Kominki gazowe z serii LEO wyróżnia nowoczesny, elegancki design o horyzontalnej i realistycznej wizji ognia. Dołączone do zestawu kamienie ozdobne po ułożeniu w palenisku stanowić będą efektowny detal, który zapewni naturalną atmosferę. Niewidoczna ramka fasady ułatwia podziwianie płomieni. Do wyboru mamy aż cztery wersje przeszkleń i dwa modele: LEO 100 i LEO 200, co pozwoli dopasować kominek do aranżacji wnętrza. Kominek gazowy LEO może mieć przeszkloną jedną, dwie lub nawet trzy ścianki. Kominki dostępne są również w wersji z szybą typu TRUEVIEW, która zapewnia niczym niezakłócony widok na ogień bez niepożądanych refleksów.

Źródło: Kratki.pl