Szuflady kuchenne dobrze zorganizowane

Szuflady kuchenne dobrze zorganizowane
fot: PEKA ?photo_id=&modal=1

Odpowiednie rozmieszczenie sztućców czy drobnych przyborów do gotowania zapewnia utrzymanie ładu i sprawia, że wszystko mamy zawsze pod ręką. Warto zdecydować się na funkcjonalne wyposażenie szuflad, takie jak wkłady, organizery i maty antypoślizgowe oraz skorzystać z rozwiązań, które powstały z myślą o wygodzie w kuchni.

Wkład do szuflady na sztućce SKY to solidna wytłoczka, która w połączeniu z wysokiej jakości polistyrenem pozwoliła stworzyć trwałe i łatwe w czyszczeniu narzędzie, ułatwiające przechowywanie i organizację wewnętrzną szuflady. Wyższe i szersze przegrody sprawiają, że zyskujemy dużo miejsca nawet na łyżki o nietypowych wymiarach. Wytłoczki są bardzo wygodne w zastosowaniu i mieszczą się w każdej szufladzie kuchennej. Mogą być dopasowane do całych szuflad w szerokości od 30 do 120 cm.

 

Nadal bardzo popularne są białe wkłady do szuflad SCOOP. Umożliwiają indywidualne ustawienie wielkości komór według preferencji użytkownika przez zastosowanie małych i dużych przegródek. Poziome ustawienie komór sprawia, że wkład idealnie sprawdza się na przykład w przypadku, kiedy jeden z domowników jest leworęczny. Dzięki temu wyjmując sztućce, nie musi on chwytać za ostrze noża.

 

Nowość w ofercie firmy PEKA – wytłoczki SEPARADO, które można zastosować w szufladach o różnej szerokości to kolejna, interesująca opcja, ułatwiająca organizację i pracę w kuchni. W zależności od potrzeb mamy do dyspozycji dedykowaną wkładkę na przyprawy w buteleczkach, sztućce lub wkład na inne akcesoria, który można przy pomocy przegródek dostosować do indywidualnych potrzeb. SEPARADO ma szerokość 30 cm i może być docinany na głębokość, dzięki czemu elastycznie dopasowuje się do różnych szuflad. Dodatkowo można tworzyć własne kombinacje i zestawiać jeden lub więcej wkładów z matą antypoślizgową.

 

Maty antypoślizgowe, takie jak FIBRE, zabezpieczają dno szuflady przed wodą, zabrudzeniami czy zarysowaniem, ułatwiając tym samym utrzymanie czystości. W łatwy sposób można je wyjąć i włożyć z powrotem po wyczyszczeniu. Zaletą jest też możliwość docinania ich do odpowiedniego wymiaru. Maty zapobiegają przesuwaniu się przechowywanych przyborów kuchennych, naczyń, garnków czy patelni podczas otwierania i zamykania szuflad. Dodatkowo wytłumiają dźwięk kładzionych przedmiotów. Dostępne są w eleganckich teksturach i kolorach, które dopasowują się do każdego wnętrza. Chcąc stworzyć swoją indywidualną kompozycję, możemy wybierać spośród bieli, antracytu czy szarości.

 

Ciekawą propozycją są przejrzyście skonstruowane wkłady na talerze, które dzięki temu rozwiązaniu łatwo odnaleźć i wyjąć z szuflady. Bez problemów można je też przekładać wprost ze zmywarki do szuflady. Resztki wilgoci pozostałe na talerzach zatrzymują się na wytłoczce i nie mają styczności z dnem szuflad.
Za sprawą tych praktycznych rozwiązań każdą szufladę można przygotować tak, by stała się idealnym miejscem do przechowywania naszych ulubionych przyborów, naczyń i innych kuchennych drobiazgów.

 

Źródło: Peka