Okap blatowy Franke Mythos

Okap blatowy Franke Mythos
?photo_id=&modal=1

Okap blatowy Franke Mythos to połączenie kreatywnego myślenia i odwagi w przełamywaniu konwencji, które stoją za szwajcarską marką, oferującą innowacyjne urządzenia kuchenne, które są również znakiem rozpoznawczym projektanta przestrzeni oraz przedmiotów – Marca Thorpe.

Marc zazwyczaj pracuje od wczesnych godzin porannych, gdyż cisza i spokój pozwalają mu robić notatki, myśleć i rozwijać własne pomysły, które zmienia w przedmioty kultowe. Dla tego artysty tworzenie i projektowanie polega przede wszystkim na dostrzeganiu nowych relacji, które integrują, pozornie niezwiązane z sobą elementy.

W nowojorskim studio – Marc Thorpe Design, dominują dwie zasady: eksperymentowanie i wszechstronność. Tworzenie elementów wystroju wnętrz i projektów architektonicznych przeplata się z różnorodnymi dyscyplinami nauki, przy stałym udziale mediów cyfrowych i innowacyjnego projektowania graficznego, wielo-wymiarowych wizualizacji.

Relacje pomiędzy rzeczami a ich użytkownikami są przedmiotem wnikliwej analizy zarówno Marca, jak i zespołu ekspertów z jego pracowni. Aby dostrzec i docenić te starania wystarczy uważnie przyjrzeć się fotelowi Husk, którego niezwykle fantazyjny projekt jest efektem obserwacji pola kukurydzy w północnych Włoszech. Zainspirowany przez prostą, ale nietuzinkową formę każdej pojedynczej kolby, a zwłaszcza liści, które ją otaczają, Marc zaprojektował fotel Husk. Z prostego, praktycznego przedmiotu stworzył mebel-dekorację i ikonę współczesnego wzornictwa, rozpoznawalną na całym świecie.

Okap blatowy Franke Mythos

Studio projektowe Marca jest przestrzenią kreatywną, w której architekci, humaniści i technokraci tworzą nieformalną zbiorowość wspólnie pracującą nad interdyscyplinarnymi projektami. Jak podkreśla sam projektant: „Wierzymy w holistyczne podejście do projektowania, które angażuje społeczne komponenty przestrzeni i formy.”

Współpraca z artystami cyfrowymi, interaktywnymi projektantami, inżynierami dźwięku i oświetlenia oraz ekspertami social media zwiększa różnorodność projektów i wiedzę o wyzwaniach codzienności. Dzięki takiemu podejściu Marc, jako jeden z nielicznych amerykańskich architektów pracuje zarówno dla europejskich marek, jak Moroso czy Casamania oraz globalnych przedsiębiorstw jak Coca-Cola, Mercedes Benz, Stella Artois czy L’Oréal.

Marc Thorpe, jak nikt inny docenia interdyscyplinarność i otwartość na zmiany. Swój prywatny apartament w Nowym Jorku wyposażył w urządzenia kuchenne Franke i został w tym roku globalnym ambasadorem marki. Kuchnia Marca, wyposażona w urządzenia Franke jest kreatywną strefą kulinarną, otwartą na salon i pulsującą w rytmie Nowego Jorku.

Najnowsze linie urządzeń kuchennych Franke, spójne wzorniczo dla tak różnych urządzeń jak zlewozmywak, płyta grzewcza, okap i piekarnik pozwalają na swobodną aranżację przestrzeni, która jest znacznie więcej niż miejscem do gotowania – jest strefą otwartą, rodzinną i intymną jednocześnie, towarzyską i indywidualną zarazem.